01 Planlı Silivri

Silivri ilçemizi, yaşam kalitesi yüksek, yaşanabilir bir kent parçası olarak planlamak ana hedefimiz olacaktır. Düzenli ve sağlıklı bir yaşam alanı kurmanın en önemli ölçütü planlı kentleşmeden geçmektedir. Bunun bilinciyle bilim ve aklın öncülüğünde, katılımcı planlama anlayışıyla ilçemizde planlama çalışmalarını yürüteceğiz.
02 Metrobüs & Hızlı Tren

İstanbul-Edirne Yüksek Hızlı treni ile Silivri toplu taşıma ağına katılmış olacak. Halkalı-Edirne arasına döşenecek toplamda 78 km.’lik YHT Hattı’nın 27 km.’si Silivri ilçesinden geçecek. Silivri’li hemşehrilerimiz hızlı ağlarla kente bağlanacak ve Silivri daha erişilebilir, daha ziyaret edilebilir hale gelecektir.
03 Kavşak Düzenleme Projeleri

Silivri ilçemiz sınırlarında, D-100 Karayolu üzerinde Selimpaşa'dan Gümüşyaka'ya kadar geçmiş zamanlarda düzenlenmiş olan kavşaklar, bugün maalesef ihtiyaca cevap vermekten uzaktır. İlçemizi kuzey-güney aksında ikiye bölen D-100 Karayolu üzerindeki bütün kavşaklar yeniden düzenlenerek ulaşım ve trafik akışı düzenli ve güvenli hale getirilecektir.
04 Otoparklar

İlçe merkezimizdeki otopark sorununun çözümüne yönelik hem İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ortak, hem de ilçe belediyesi olarak otoparklar yapacağız. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin planladığı 10 farklı noktada 1770 araç kapasiteli otopark hamlesini beraber gerçekleştireceğiz. Otopark sorununu Yeraltı ve Katlı otopark projelerimizle tarihe gömmeye kararlıyız.
05 Pazar Alanları

Silivrilimizin en önemli sorunlarından birisi de Pazar alanları. Hava koşullarından etkilenmeden, kolay ulaşılabilir, alt yapı sorunları çözülmüş, temiz ve güvenli pazar alanları oluşturacağız. İlçe merkezimize yapacağımız kapalı pazar yeri ve katlı otoparkla hem Pazar sorununa, hem de pazar olmayan günlerde çevredeki otopark sorununa da çözüm bulacağız.
06 Kent Park

50 000m² alanda tasarladığımız Silivri Kent Parkı Projesi, içerisinde Kültür ve Eğitim Merkezi, Çocuk Akademisi, Kütüphane ve Sosyal Tesis yapılarını bulunduracak ve Silivri için önemli bir buluşma noktası olacaktır.
07 Çok Amaçlı Salonlar

İyi günde de kötü günde de Silivrililerimizin faydalanacağı teknik imkanlarla donatılmış Çok Amaçlı Salonlar yapılacaktır. Salonumuzda taziye, kutlama, düğün, toplantı ve benzeri sosyal aktivite ve toplanma ihtiyaçlarını karşılamak üzere; kapalı salon, mutfak ve wc birimleri bulunacaktır.
08 Prestij Caddeler, Meydan Düzenleme ve Yayalaştırma

Silivri'nin cadde ve sokakları baştan sona elden geçirilerek gezip dolaşmanın keyifli hale geleceği prestijli caddeler, sokaklar ve meydanlar oluşturulacaktır.
09 Gençlik Merkezleri

Gençlerimiz, geleceğimiz… Ülkemizi emanet ettiğimiz gençler Silivri Merkez'de ve eski Beldelerde kuracağımız SİLİVRİ GENÇLİK MERKEZLERİ' nde, birlikte kaliteli vakit geçireceği, teknoloji ile donatılmış sınıflarda eğitimler alıp kendilerini geliştirebileceği, boş vakitlerinde hobileri ile uğraşabilecekleri, sanat ile tanışacaklar.
10 Mutlu Çocuklar

Mutlu çocuk, Mutlu aile düşüncesi ile ilerlediğimiz projelerimizde en önemli adımlardan biri de çocuklar için yapacağımız projelerdir.
Çocuk ve Eğitim Müzesi
Çocuk Trafik Parkı
Çocuk Kreş ve Kültür Evleri
11 Sosyal Tesisler

Halkımızın uygun fiyatlara, temiz yiyecek içecek ürünlerini titiz bir servisl bulabilecekleri Yeme-İçme bölümleri, dinlenme alanları ile desteklenen sosyal tesislerimiz ile halkımızın tüm yaşamsal ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz.
12 Kent Müzesi ve Sanat Merkezi

Kuşkusuz müzeler, bulunduğu bölgelerin vazgeçilmez hafızalarıdırlar. Silivri’miz de gerek tarihiyle, gerek de tarihi olay ve şahsiyetleriyle geçmişe imzasını atmış bir yerleşim bölgesidir.
13 Silivri Spor Kompleksi

Hazırlıklarımızı yaptık. Silivri’mize içerisinde 10 bin kişilik yeni stadyum, antreman sahaları, kamp tesisi, Amatör spor kulüpleri için sahalar ve herkese açık spor alanlarının bulunduğu SİLİVRİ SPOR KOMPLEKSİ'ni kazandıracağız.
14 Kent Müzesi ve Sanat Merkezi

Silivri’mizin en güzel tabiat alanlarını tüm vatandaşlarımızın faydalanabileceği modern tesislerle donatacağız. Usta ellerden çıkan projelerimiz hazır, kararlıyız;

“Silivri'de Yaşayanlar, Silivri'yi Hakkıyla Yaşayacak...”
15 Yöresel Ürün Pazarı

Geleneklerimize sahip çıkan bir mimari ile kentin yaya sirkülasyonunu kendine dahil eden avlumuz hem dinlenme alanı hem de kermes meydanı olarak kullanılacaktır. Yeni çarşımız geleneksel el ürünleri pazarı ve doğal ürünler pazarı ile kentlilerin güvenle alışveriş yapacağı bir yapı olacaktır.
16 Kent Müzesi ve Sanat Merkezi

Silivri ve Selimpaşa kent merkezlerinde kentsel tasarım projeleri yapacağız.
17 Engelliler için Projeler

Artık yerel yönetimlerin sizlere “engel” olmasını istemiyoruz. Engelsiz bir Silivri için projelerimiz hazır.
18 Spor Projeleri - 1

Spor yapmanın Silivri’lilerin en doğal hakkı olduğuna inanıyoruz. Bu inançla yapacağımız tesislere tüm halkımız kolayca ulaşabilecek. Amacımız; İlköğretim çağından itibaren her çocuğumuzun bir dalda lisanlı sporcu olması. İnanıyoruz, hep birlikte başaracağız. Bu hedefe ulaşmak için kapalı ve açık spor alanlarını ilçe bütününe yayacağız.
19 Spor Projeleri - 2

Atıcılık ve Avcılık Trap Merkezi
Bütün Mahalle Çocuklarına Oyun Parkı
Mahallelere Açık Basketbol, Voleybol ve Futbol Sahaları
20 Boğluca Deresi Rekreasyon Projesi

Kentin kuzeyindeki doğal ve tarımsal peyzajlardan geçerek, Marmara Denizi ile buluşan Boğluca Deresi üzerinde yeşil alan kullanımları mevcut olmakla beraber, dere kenarında bulunan bu yeşil alanlara yönelik “parçalanma” önemli bir problem olarak görülmektedir.
21 Yeşil Alanlar - 1

Silivri’miz yeşil zengini bir ilçe olmasına rağmen bugüne kadar bu yönde ciddi bir çalışma yapılmamıştır. Bu sorunun bilinci ile öncelikle mahallelerimizde herkesin 500 mt erişim mesafesinde ulaşabileceği parklar oluşturacağız.
22 Yeşil Alanlar - 2

Hayvan dostlarımızın barınma, sağlık, beslenme ve oyun ihtiyaçlarını karşılayacağız. Kedi ve köpeklerimizin ömür boyu mutlu olacakları ailelerini bulmaya yardımcı olacağız. Sokak hayvanlarının aşılanmasını ve bakımını sağlayarak, barınma ihtiyaçlarını karşılayacağız.
23 Yerel Kalkınma ve Tarımsal Üretimin Arttırılması

Kırsal alanda ekonomik ve sosyal gelişmeyi sağlamak, tarım ve tarım dışı istihdamı ve geliri artırmak, kadın ve genç girişimciler öncelikli olmak üzere; üreticilerimize başta eğitim olmakla birlikte araç, gereç ve malzeme destekleri verilecek alternatif üretim projeleri hayata geçirilecektir.a yapılmamıştır. Bu sorunun bilinci ile öncelikle mahallelerimizde herkesin 500 mt erişim mesafesinde ulaşabileceği parklar oluşturacağız.
Mutlu Çocuk, Mutlu Aile, Mutlu İnsan, Mutlu Silivri